Najczęściej zadawane pytania - FAQ
MAMA Z ENERGIĄ W CIĄŻY – najczęściej zadawane pytania
Mama z Energią w ciąży to program ćwiczeń dla przyszłych mam, które chcą aktywnie przygotować się do porodu. Proponowany trening jest bezpieczny, zakończony ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi. Umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna w okresie ciąży przynosi udowodnione korzyści zarówno w trakcie samego porodu, jak również w okresie połogu. Aktywność przyszłej mamy pozwala na szybszy powrót do formy sprzed ciąży.
Zajęcia dla kobiet w ciąży prowadzone są w klubach Studio Energia od 2011 r. Instruktorki prowadzące zajęcia odbyły specjalistyczne szkolenia z tego obszaru.
Aktywność można rozpocząć po pierwszym trymestrze, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie ma przeciwskazań do ruchu. W razie zmiany samopoczucia w trakcie ciąży, należy skontaktować się z lekarzem i rozważyć z nim m.in. także udział w zajęciach.
Zajęcia mają na celu aktywne przygotowanie przyszłej mamy do porodu. Proponowany trening jest bezpieczny. Jest to umiarkowane wzmacnianie, rozciąganie, zakończone ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi.
Na zajęcia należy zabrać wygodny strój sportowy wraz ze zmiennym obuwiem.
MAMA Z ENERGIĄ I DZIECKIEM – najczęściej zadawane pytania
Mama z Energią i dzieckiem to program dla wszystkich kobiet, które po porodzie chcą postawić na trening jednocześnie pozostając w kontakcie z pociechą. Zajęcia są zaplanowane tak, aby uczestnicząca w nich mama mogła komfortowo karmić swojego maluszka, a także zajmować się dzieckiem, zgodnie z jego nastawieniem w danym dniu. Instruktorka prezentuje ćwiczenia w dwóch wariantach: z udziałem dziecka lub bez jego udziału, jeśli akurat nastrój maluszka na to nie pozwala.
Zajęcia dla mam z dzieckiem prowadzone są w klubach Studio Energia od 2011 r. Instruktorki prowadzące zajęcia odbyły specjalistyczne szkolenia z tego obszaru.
Dziecko może być w wieku dowolnym. Ważne, aby wiedzieć, że ćwiczyć można z niemowlakiem dopiero wtedy, gdy zaczyna samodzielnie trzymać główkę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko, które nie trzyma jeszcze samodzielnie główki, leżało po prostu w kołysce obok ćwiczącej mamy. Jeśli chodzi o górny wiek, to również decyduje o tym mama - najlepiej wie, kiedy jest w stanie tak zająć dziecko, aby sama mogła poćwiczyć. Nie stawiamy górnej granicy.
Trening można rozpocząć po zakończeniu okresu połogu. Warto, skonsultować moment powrotu do aktywności fizycznej z lekarzem.
Na zajęciach jest umiarkowany stopień intensywności. Ćwiczenia zazwyczaj pokazywane są w dwóch wersjach: dla samodzielnego wykonania oraz do wykonania z dzieckiem.
Na zajęcia należy zabrać wygodny strój sportowy wraz ze zmiennym obuwiem oraz akcesoria niezbędne do opieki nad maluszkiem, ponieważ dziecko można nakarmić czy przewinąć w trakcie zajęć.